Garnitur towarzyszy nam przy wielu okolicznościach. Żeby doskonale wyglądał i był wygodny, podczas jego wyboru dobrze jest zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Mnóstwo osób waha się, czy wybrać garnitur skrojony na miarę. Które rozwiązanie będzie lepsze? Co zdecydowanie należy wiedzieć o garniturach na miarę?

Na czym polega szycie garniturów na miarę?

Garnitury ze sklepu, chociaż w wielu przypadkach mogą wyglądać atrakcyjnie, zwykle szyte są z nieco gorszej jakości materiałów (stąd też ich cena), a także wyjątkowo trudno znaleźć wymiary. W przypadku całego zestawu będzie to dodatkowo utrudnione – zwykle nie zgadza się rozmiar rękawów i nogawek. Wszystkie te trudności skutecznie rozwiązuje garnitur skrojony na wymiar. Obecnie jest on coraz częściej wybieranym rozwiązaniem z powodu swoich licznych korzyści.

Jakie są główne zalety garnituru na miarę?

Garnitury szyte na miarę będą idealnie dopasowane do każdej sylwetki. Nie ma mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach, ponieważ przed szyciem pobierane są wymiary klienta. Odpowiednio dopasowany garnitur elegancko podkreśla wszelkie atuty i podkreśla niezależność właściciela. Zamawiając garnitur należy szczegółowo określić kolor czy fakturę materiałów, dzięki czemu ubranie będzie unikatowe, co byłoby niemożliwe w przypadku garniturów ze sklepu.

Od czego zależy cena garnituru?

Garnitury na wymiar można kupić za różną cenę. Zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo skomplikowany jest projekt, jaki materiał zostanie wykorzystywana, a także gdzie leży firma. Ceny zaczynają się od 1000 złotych i mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy. Zazwyczaj na zamówienie czeka się około kilku miesięcy.

Dobra firma gwarancją najwyższej jakości garnituru?

Na efekt końcowy szytego garnituru wpływa przede wszystkim firma. Z tego powodu też warto wybierać tylko sprawdzone i profesjonalne marki takie, jak przykładowo ALHEN. Firma zajmuje się szyciem garniturów z wysokiej jakości materiałów. O jej jakości świadczy przede wszystkim wiele dobrych opinii klientów oraz ugruntowana obecność na rynku. ALHEN dba także o dobry kontakt z każdym klientem oraz dopasowanie do jego potrzeb.