Schody to główne rozwiązanie stosowane w budynkach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy przestrzeniami. Ważna jest ich funkcjonalność i stabilność, lecz nie mniej ważny jest wygląd. Dziś opiszemy ci obowiązujące trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak by nowoczesne schody idealnie komponowały się w twoim wnętrzu. Znajdziesz tu istotne informacje o najpopularniejszych rodzajach schodów, metodach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylu twojego mieszkania.

Minimalistyczne schody

Podczas gdy w twoich pomieszczeniach panuje styl minimalistyczny, a jesteś zaledwie na etapie budowy domu, możesz zdecydować się na schody wspornikowe, których konstrukcja jest wyjątkowo uproszczona. Świetnie sprawdzi się tu najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Podczas wyboru wykończenia stopni posiadasz całkowitą dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, ale masz możliwość wybrać również z szerokiej oferty płytek. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie dopasowanego kolorystycznie do tworzywa wykończenia stopni do przylegającej ściany. Stworzy to świetne tło dla twoich schodów, a schody nie będą przytłaczały swoim gabarytem. 

Schody na zamówienie Gdańsk – tradycyjnie, w nowoczesnej aranżacji

Powierzchnię pod schodami można zaprojektować na wiele sposobów. Istotne będzie to przede wszystkim w mniejszych przestrzeniach, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeżeli szerokość biegów będzie odpowiednia, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, urządzić pracownię czy domowe biuro. Aby ta przestrzeń dobrze nam służyła, dobrze jest wybrać schody z pełnym czołem stopnia, aby pył i piasek nie przedostawały się do przestrzeni, którą stworzyliśmy pod biegami. Istotne jest również zespolenie barierki ze stopniami, wykorzystanie szklanej płyty umocowanej bezpośrednio do stopni w miejsce tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – zadbaj o swoje wnętrze

Nie ulega żadnej wątpliwości, że schody poza swoją główną funkcją są istotnym elementem każdego pomieszczenia. Z uwagi na swoją wielkość, jak i połączenie dwóch pięter, mocno zwracają na siebie uwagę. Schody są zatem ważnym fragmentem każdego wystroju i dlatego należy dłużej zastanowić się nad ich kształtem, kolorystyką, czy strukturą materiału. Aby maksymalnie spersonalizować wybór schodów do swojego mieszkania warto wybrać schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: www.stolmark.pl

Tags