Nie ukryjemy, że kwiaty są wręczane nie tylko przy okazji wesołych uroczystości, takich jak imieniny, ślub czy także komunia. Wręcza się je także aby oddać cześć i pożegnania zmarłej osoby. Wiele osób zastanawia się, jakie kwiaty należy wybrać na tę okoliczność.

Gatunek kwiatów na pogrzeb – jakie powinno się kupić?

Zakład pogrzebowy bielsko biała twierdzi że nie ma tylko jednego gatunku kwiatów którą są w szczególności zakazane lub zalecane. Tak naprawę wszystkie z nich powinny być użyte w pogrzebowych wiązankach albo wieńcach. Niemniej należy wystrzegać się zbytnio kolorowych czy dziwnych kompozycji.

Kolor kwiatów na pogrzeb

Tradycyjnie najczęściej wybieranymi kolorami są czerwienie, biele i różne odcienie kremowego. Ponadto wybitnie elegancko wyglądają również fiolety oraz barwy przygaszone. Tak naprawdę to wszystkie kolory kwiatów mogą być zastosowane w wieńcach czy wiązankach pogrzebowych, należy mieć w pamięci, by kompozycje były stonowane.

Jakie kompozycje warto wybrać na pogrzeb?

Tak naprawdę wieńce pogrzebowe są najchętniej wybieranymi kompozycjami. Cechują się dość dużymi rozmiarami, ponadto są z reguły okrągłe lub półokrągłe. Są one tworzone na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Najchętniej wybierane kwiaty do wieńców pogrzebowych to: anturia, lilie, róże, goździki. Z kolei wiązanki pogrzebowe mają mniejsze rozmiary niż wieńce. Mają formę dziwnego bukietu. Można je ułożyć na nagrobku, a także wstawić do wazonu. Klasyczne wiązanki są wykonywane prawie z każdego rodzaju kwiatów.