“Podróżować jest bosko” – śpiewała kiedyś Kora. W rzeczy samej małe i duże podróże mają swój urok i lubią je prawie wszyscy. Kojarzą się z różnymi przygodami i pozostawiają wspomnienia na całe życie. Żeby zintensyfikować doznawane wrażenia, ludzie wybierają przyczepy campingowe w Gdańsku.

Życie w trasie lub zdalna praca to coraz częstszy wybór wśród ludzi. Turbulencje ostatnich miesięcy skłoniły wiele osób do zredefiniowania swojego życia. Decydując się na wycieczkę po Europie czy kraju przyczepą campingową ludzie chcą tym samym zwolnić tempo i bardziej doświadczać życie(m).

Plusy i minusy podróżowania przyczepami campingowymi

Przyczepy campingowe i kampery zdobywają coraz więcej fanów. Podróż nimi jest komfortowa, a przy tym pojazdy te mają szereg plusów.

Rośnie także liczba firm wynajmujących przyczepy campingowe. Gdańsk, Wrocław, Kraków – w niemal całej Polsce rośnie popyt na tego rodzaju pojazdy. Rynek reaguje – rośnie też podaż.

Przyczepy campingowe ze względu na swoją charakterystykę dają kierowcom dużo niezależności. Duża mobilność ułatwia docieranie do nawet trudno dostępnych miejsc. Ponadto dzięki temu środkowi transportu nie trzeba dostosowywać się do godzin kursowania pociągów, autobusów czy samolotów. Jedziemy tyle ile potrzebujemy i zatrzymujemy się wtedy gdy tego potrzebujemy.

Ponadto przyczepy campingowe mogą być domem na kółkach. Kuchnia, toaleta, łóżko – to tylko niektóre z elementów wyposażenia przyczepy. Wiele osób przemierzając świat jednocześnie pracuje z perspektywy wozu.

Przyczepy campingowe – jak zaplanować podróż?

Wybierając się na wycieczkę przyczepą campingową trzeba się właściwie przygotować. Jest kilka spraw, o których powinien pamiętać każdy ruszający w podróż.

Pierwszą rzeczą jest sam pojazd. Nie każdego stać na zakup przyczepy lub kampera. Całe szczęście istnieje sporo miejsc, które wypożyczają przyczepy campingowe. Gdańsk, dla przykładu, jest miastem, gdzie takich firm jest kilkanaście.

Podróż ma być bezpieczna. Dlatego trzeba zadbać o ubezpieczenie podróżne. Obligatoryjnie trzeba też sprawdzić stan techniczny pojazdu. Wymagająca trasa wymaga, żeby wszystkie elementy ze sobą współgrały.

Logistyka podróży to następny punkt obowiązkowy przy organizacji wycieczki objazdowej. Powinniśmy zaznajomić się z mapami i regułami panującymi w danych krajach, tak, by nic nie mogło nas zaskoczyć. Warto też zadbać o ekwipunek – środki higieniczne, prowiant czy niezbędne narzędzia.

Zaplanuj odpoczynek

Przyczepa campingowa to świetne rozwiązanie dla podróżników, jednak nie wszędzie nią zaparkujemy. Warto sprawdzać gdzie można zaparkowania takiego pojazdu. W sieci jest dosyć sporo grup, gdzie podróżnicy dzielą się różnymi poradami odnośnie do miejsc odpoczynku.

Istnieje też niemało pól kempingowych, gdzie za niewielką opłatą można trzymać przyczepy campingowe. Gdańsk wiedzie prym pod tym względem w swoich okolicach. Jednakw sąsiednich miejscowościach również powstają nowe miejsca.
Pola kempingowe to też dostęp do elektryczności czy ciepłej wody, której czasem podróżnikom może brakować, kiedy żyją przyczepie campingowej. Warto mieć to na uwadze.