Drewniana podłoga to pragnienie wielu ludzi budujących nowe mieszkanie. Kupno podłogi z drewna to duży koszt, toteż należy pomyśleć nad tym, jak odpowiednio ją pielęgnować. Pielęgnacja podłóg sosnowych to złożona rzecz – przejrzyj ten wpis, uzyskasz wszystkie informacje, których potrzebujesz. 

Ogromny wybór produktów do podłogi drewnianej odnajdziesz w skleppartners.pl

Podłoga i lakier – co musisz wiedzieć?

Podłoga lakierowana to jeden z najczęściej spotykanych gatunków podłóg sosnowych. Najlepszej jakości lakier zapewnia trwałość i odporność na uszkodzenia. Aby powstrzymać powody, które stanowią zagrożenie dla twojej podłogi sosnowej – nie zapominaj o tych zasadach. Regularne odkurzanie podłogi drewnianej, najlepiej główką z miękkim włosiem, skutecznie wydłuży jej żywotność. Po odkurzaniu trzeba przemyć podłogę wodą. Miękka szmatka, mocno odciśnięta z wody na pewno zda egzamin. Do wody powinieneś wlać specjalny preparat przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Podłoga olejowana – im starsza, tym lepsza?

Podłogi olejowane zrobione są w stu procentach z drewna, które następnie zostaje zabezpieczone olejem. Nie można zaprzeczyć, że impregnowane olejem podłogi sosnowe mają ponadprzeciętny urok, który sprawia, że pomieszczenie zyskuje charakter. Ten rodzaj podłóg dobrze sprawdza się w miejscach często używanych – budynkach publicznych, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się dzieci. Choć olej sprawia, że są bardzo wytrzymałe, nie należy zapominać o ich konserwacji. Tak, jak w przypadku podłóg pokrytych lakierem, podstawową sprawą jest codzienne sprzątanie. Podłogę impregnowaną olejem należy zamiatać lub odkurzać szczotką z delikatnym włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalnego preparatu. Środek ten należy odpowiednio dobrać pod względem odcienia podłogi. W momencie, kiedy skazy są na tyle widoczne, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – zróbmy renowację. Twardy wosk do podłóg stworzy na podłodze powłokę chroniącą drewno.

Tags