Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że LPG jest kojarzone głównie z silnikami benzynowymi. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to rozwiązanie niezwykle popularne, na które decyduje się mnóstwo osób doceniających ekonomiczną jazdę oraz znaczną redukcję kosztów za paliwo. Warto jednak zauważyć, że można pokusić się także na inne rozwiązanie, a mianowicie instalacja gazowa do diesla. Czy jest to sensowne wyjście? Jakie korzyści wynikają z LPG do diesla? Zapoznaj się z kilkoma istotnymi informacjami na ten temat!.

Kto może zdecydować się na usługę firmy Elpigaz?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to rozwiązanie, które teoretycznie rzecz ujmując można zamontować w praktycznie każdym samochodzie, oczywiście jeżdżącym na ropę. Warto jednak mieć świadomość, że technologia ta nie będzie korzystna dla wszystkich pojazdów. Można zastanawiać się nad montażem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla w sytuacji, kiedy nasz samochód dysponuje stosunkowo dużym silnikiem. Diesel LPG nie będzie korzystny w wypadku niewielkich, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to zupełnie nieopłacalne i nieszczególnie komfortowe podczas codziennej eksploatacji. Z kolei samochody dysponujące większymi silnikami oraz TIR-y nie powinny mieć problemu z doskonałym przyswojeniem LPG do diesla.

Czy opłaca się zamontować LPG do diesla?

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że diesel LPG jest stosunkowo egzotycznym rozwiązaniem w polskich warunkach. Nie jest stosowany szczególnie często – a szkoda! Instalacja gazowa do diesla to bowiem znakomita inwestycja, która może pochwalić się znacznym szeregiem zalet. Przede wszystkim mowa o ekonomicznej i ekologicznej jeździe oraz generowaniu o wiele mniejszego hałasu. Dlatego warto zainstalować instalację gazową do diesla w Twoim samochodzie!.