Niesamowicie często firma sprzątająca zatrudniana jest do posprzątania kancelarii, lokali usługowych albo ogromnych firm. Zazwyczaj spotykamy się z chęcią zaangażowania takiej firmy kiedy najemcy opuszczają dom i nie mają czasu albo chęci na sprzątanie, albo już się wyprowadzili i zostawili syf, a gospodarz nie ma czasu i chęci zajmować się tym samemu. Dodatkowo ostatnio coraz popularniejsze jest zatrudnianie firmy do sprzątania do zwykłych mieszkań oraz domów, w momencie kiedy lokatorzy nie mają czasu albo motywacji, a stać ich na firmę sprzątającą. Jak wygląda taki serwis? Ile płaci się za firmę sprzątającą w Gdańsku i w Gdyni i dlaczego tyle.

Od czego zależy koszt firmy sprzątającej?

Koszt sprzątania w lokalach mieszkalnych i biurowcach jest uzależniona od tego jak duża jest firma, która będzie to robić. Koszty przy jednej osobie, która w ten sposób dorabia będą niższe niż w przypadku dużej firmy, która zatrudnia kilkadziesiąt ludzi. Kolejna sprawa, od której będzie zależeć cena usługi to czy będziemy angażować osobę do posprzątania jednorazowo, czy cyklicznie, na przykład co miesiąc.

Następny czynnik to miejsce – odmienne ceny sprzątania mieszkań są w Gdańsku niż w niedużej miejscowości. Istotne jest z pewnością czy Twój lokal do sprzątania jest w centrum miasta, czy na obrzeżach.

Poza tym niesamowicie istotna jest ilość m2 lokalu i jego stan. Zdecydowanie więcej czasu będzie sprzątane duże biuro, niż małe mieszkanie. W konsekwencji – im dłuższa praca tym więcej będzie to kosztować. Jednakowo jest z poziomem zanieczyszczenia mieszkania i naszymi oczekiwaniami co do sprzątania. Jeżeli planujemy odkurzenia, mycia podłóg i starcia kurzy to zajmie to mało czasu. Jeżeli jednak chcemy aby umyć wszystkie okna, fugi i szafki, albo żeby wysprzątać mieszkanie po tym jak skończyliśmy remont – musimy wiedzieć, że będzie to droższe.

Jak wygląda sprzątanie mieszkań, a jak biur?

Sam przebieg sprzątania wygląda zwykle jednakowo, może się jednak różnić koszt, czas wykonania, lub ilość pracowników. Podczas sprzątania kawalerki wystarczająca jest jedna sprzątająca osoba, biura przeważnie są wielkopowierzchniowe i jeżeli miałby je ogarniać jeden pracownik to zajęłoby mu to niezmiernie dużo czasu. Z tego powodu w biurach często potrzeba więcej niż jednego pracownika. Różnić może się także obszar działań – w mieszkaniu priorytetowe jest dla nas wytarcie kurzu z szafek, wstawienie prania i wyprasowanie go, kiedy w lokalach usługowych istotniejsze będzie ogarnięcie biurek, wyniesienie śmieci i dezynfekcja łazienek.

Ile kosztuje sprzątanie biur w Gdańsku i Gdyni?

Koszt zdecydowanie zmienia się w zależności od tego, czego chcesz, od wielkości lokalu do sprzątnięcia i z jaką częstotliwością konieczne będzie robienie tego. Zestawienia cen firm sprzątających w Gdańsku oraz Gdyni mogą przedstawiać koszta za czas pracy albo za wielkość lokalu. Za wyczyszczenia mieszkania do 40m2 powinieneś być przygotowany na cenę od 120 do 150 zł. Jeżeli Twój apartament jest większy i ma więcej niż 3 pokoje, ta cena prawdopodobnie zwiększy się nawet do 250-270 zł. Jeśli chcesz, żeby nadprogramowo umyć okna, dodaj do tej ceny większą kwotę. Minimum 30 zł więcej dasz za taką usługę w Gdańsku lub w Gdyni. Jeśli okna mają niestandardową wielkość, lub wymagasz umycia okien balkonowych, to dodaj minimum 40zł. W sytuacji kiedy jesteś właścicielem domku jednorodzinnego należy spodziewać się jeszcze większej kwoty – przynajmniej 100-150 zł więcej może Cię to kosztować w Gdańsku lub Gdyni. Właściciele biur będą musieli zapłacić za sprzątanie definitywnie najwięcej. Cena takiej usługi w Gdańsku i Gdyni to przynajmniej 500 zł za powierzchnię 100-200m2. 

Warto wiedzieć, że podane tutaj ceny są jedynie orientacyjne. Wiele zależy od Twoich ustaleń z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni z pewnością znajdziesz taką, która zaoferuje Ci dobrą stawkę. Jedną z fachowych firm w Gdyni jest cleanness.pl – sprzątanie biur.