Podczas ważnych dla nas wydarzeń zawsze musimy prezentować się fantastycznie. Ale wielu z nas skupia się również na tym, aby nie było to zbyt kosztowne, gdyż najprawdopodobniej jest to komplet tylko na jeden wieczór. To często powtarzany błąd. Nie zapominajmy bowiem, że w przypadku prawidłowo dobranego garnituru, będzie to ubiór na długie lata i zaraz dowiemy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kosztów są w życiu sytuacje, w których powinniśmy przeznaczyć pieniądze na ubranie uszyte na miarę, idealnie dobrane do naszych potrzeb i gabarytów.

Czy garnitur szyty na miarę zawsze jest drogi?

To zdanie stanowi zazwyczaj spotykany mit, zwłaszcza w środowisku męskim, a mianowicie – garnitur kupiony w sklepie jest drogi, a co dopiero taki szyty na miarę. W zależności od tego, jakiego krawca wybierzemy, i jakiego materiału użyjemy przy komponowaniu naszego garnituru, taką kwotę będziemy zobligowani za niego zapłacić. Ceny na rynku są bardzo różne, ale zazwyczaj oscylują od 1500 do 4000 tysięcy złotych. Więc odpowiedzi na pytanie, czy stanowi to większy czy mniejszy wydatek, każdy z nas musi udzielić sam, ponieważ tak kwestia jest mocno indywidualna. Ale pamiętajmy, aby razem z tym pytaniem, postawić sobie jeszcze jedno – jak chce wyglądać w swoim nowym garniturze?

Dlaczego opłaca się przeznaczyć pieniądze na garnitur szyty na miarę?

Największą zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak się w nim prezentujemy. W większości przypadków, szczególnie w kategorii odzieżowej, zdecydowanie lepiej prezentują się rzeczy, które są dopasowane dobrze do właściciela. Możemy poczuć się wówczas bardziej wyraziści, a wszystkie zalety są podkreślone. Trzeba również zwrócić uwagę na to, że faktycznie garnitur nie jest przez nas noszony codziennie, jednak w tym tkwi jego wyjątkowość. Nie zapominajmy bowiem, iż jest to strój, który ma nam służyć właśnie w specjalnych okazjach, w których zazwyczaj chcemy wyglądać rewelacyjnie i czuć się pewnie, a szczególnie wygodnie.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą zmianę odczujemy w komforcie noszenia. Bądźmy zatem przygotowani na to, że w sklepie nie ma idealnych rozmiarów pod nas – co jest logiczne. Szwalnie, które posiadają kontrakty ze sklepami, szyją ubrania rozmiarowo, według ogólnie przyjętych rozmiarów. M L czy S, to najbardziej znane aktualnie rozmiary. Jest możliwość, że będą się różnić między sobą nawet w obrębie jednej marki, ale nie zmienia to faktu, iż nadal nie będą pasować do naszej sylwetki idealnie w każdym miejscu naszego ciała. Jeden może posiadać za szerokie biodra do rozmiaru M, a drugi zbyt szeroką klatkę piersiową, aby móc kupić S-kę. Gdy wybieramy się na przymiarki do krawca wyżej wymienione problemy, a zwłaszcza nasze mankamenty nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała zmierzona zostaje osobno i bazując na tych wymiarach projektowana jest nasza druga skóra na imprezy okolicznościowe i eleganckie wieczory.

W jaki sposób znaleźć idealnego krawca?

Jeśli podjęliśmy decyzje o tym, iż chcemy posiadać garnitur szyty na miarę pora na to, aby znaleźć perfekcyjnego krawca. Wiele oczywiście zależy od tego, w jakim mieście żyjemy. Dobrze będzie w takiej sytuacji zapytać o rekomendacje przyjaciół albo znajomych. Mamy możliwość też skorzystać z internetu w procesie poszukiwania idealnej dla nas oferty. W myśl powiedzenia, wszystkie chwyty dozwolone, nie zapominajmy, iż najważniejszy jest osobisty komfort i znalezienie dobrego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online