Wybór odpowiednich drzwi nie jest łatwy. Nieustannie największą popularnością cieszą się przede wszystkim drzwi z drewna – zwłaszcza marki DRE i Porta. Niemniej, żeby drzwi były odpowiednio dopasowane, podczas ich zakupu należy wziąć pod uwagę parę najważniejszych kwestii. Jak dobrać drzwi drewniane? Który typ i marka warto wybrać? 

Partnerem tego wpisu jest sklep https://greenstep.pl/drzwi/ – sprzedawca drzwi marek Porta i Dre.

Drzwi z przylgą czy bez – czym się różnią?

Aby dokładniej zrozumieć różnice między drzwiami przylgowymi a bezprzylgowymi, na wstępie warto dowiedzieć się co w ogóle oznacza przylga. W tym celu wystarczy przyjrzeć się bocznej krawędzi drzwi – przylga to niewielki uskok. W drzwiach przylgowych uskok nachodzi na ościeżnice i nie jest widoczny. Tego typu drzwi mają typowy wygląd, a także odkryte zawiasy – doskonale sprawdzają się one w większości wnętrz. Z kolei drzwi przylgowe wtapiają się w ścianę równo z ościeżnicą. Prezentują się bardzo nowocześnie i minimalistycznie. Co więcej, optycznie zwiększają przestrzeń, dlatego wybiera się je na niewielkie powierzchnie.

Dla kogo drzwi pełne, a dla kogo z szybą?

Wybór drzwi z szybą lub bez powinien zależeć głównie od własnych preferencji. Z całą pewnością drzwi z szybą prezentują się lekko i dostarczą światło do pokoju, z tych powodów dobrze jest wybierać je zwłaszcza na niewielkich przestrzeniach. Przeszklone drzwi świetnie sprawdzają się przykładowo do większego salonuczy łazienki. Z drugiej drzwi pełne gwarantują lepszą prywatność oraz izolację akustyczną oraz termiczną – wybierane są najchętniej choćby do sypialni.

Drwi drewniane – które drewno wybrać?

W sklepach dostępne są nie tylko rozmaite modele czy warianty drzwi drewnianych, ale również wiele wersji drewna. Jak wybrać najlepszy?

Drewno dębowe

Drzwi z dębu to jedno z najczęściej kupowanych rozwiązań. Wyróżniają się przede wszystkim dużą odpornością, dzięki temu są najlepszym wyborem na wiele lat. Drzwi dębowe mogą dosyć dużo kosztować, jednak jest to związane z ich wysoką jakością.

Drzwi z drewna olchowego

Drewno olchowe jest stosunkowo lekkie – drzwi będą łatwe do przetransportowania. Lepiej jest stosować je we wnętrzach, w których nie jest narażone na złe warunki zewnętrzne. Drzwi olchowe charakteryzują się estetycznym, delikatnym zabarwieniem, który świetnie współgra z wystrojem wnętrza.

Drzwi z drewna sosnowego

Drzwi sosnowe są bardzo uniwersalne. Jest to nie tylko bardzo tanie, ale i łatwe do obróbki drewno. Drzwi bardzo często są malowane, aby zabezpieczyć je przed wilgocią oraz nadać im dowolny kolor kolor, ale także, żeby zabezpieczyć je przed wilgocią.

Czym wyróżnia się dobra firma?

Podczas wybierania odpowiednich drzwi nie powinno się pomijać ich firmy DRE i Porta. Warto kupować jedynie od renomowanych producentów, jak choćby Porta lub DRE. Marki charakteryzują się wieloletnią pozycją na rynku oraz fachowo podchodzą nawet do drobnych szczegółów. Klienci mogą spodziewać się wysokiej jakości produktów oraz fachowego doradztwa. 

Tags