Podczas urządzania salonu niekiedy trudno jest zdecydować się na konkretne meble. Szczególnie że na rynku dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale także materiały. Wciąż jednak bardzo często wybierane są meble z metalu. Choć kojarzą się one przeważnie z nowoczesnymi wystrojami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane w większości aranżacji, a co więcej są niezwykle funkcjonalne. Z jakich względów warto zdecydować się na meble z metalu?

Partnerem tekstu jest producent metalowych mebli z Warszawy – stalovnia.pl.

Metalowe meble – czy opłaca się na nie zdecydować??

Metalowe meble mają wiele zalet, z tego powodu warto wybrać je do swojego wnętrza.

  • Metalowe meble są niezwykle wytrzymałe. Materiał jest odporny na rozmaite uszkodzenia – zakup mebli z metalu to inwestycja na lata.
  • Metalowe meble można łatwo czyścić. Materiał jest wyjątkowo higieniczny oraz nietrudno zachować go w czystości. Nie są konieczne także żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak choćby impregnowanie czy stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych.
  • Metal może być wykorzystywany w najróżniejszych wystrojach. Meble z metalu są uniwersalne, dzięki czemu mogą być stosowane w większości wnętrz i można je łączyć z różnymi materiałami.
  • Można wybierać spośród różnych kolorów metalowych mebli. Materiał wcale nie musi mieć tylko jednego koloru. Nie trzeba ograniczać się do jednego koloru – w sklepach można znaleźć czarne, białe czy kolorowe opcje.

biurko z metalowymi nogami

Wystrój wnętrz – w jakich stylach pasuje metal?

Meble z metalu sprawdzają się w każdym wnętrzu – liczy się jedynie pomysłowość projektanta. W większości przypadków jednak stosowane są w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

  • Wnętrze w stylu nowoczesnym to między innymi duża prostota oraz brak wielu dekoracji. Dlatego doskonałym wyborem do wnętrza będą właśnie meble z metalu.
  • Minimalistyczne wnętrze wyróżnia się wszechstronnymi i uporządkowanymi przestrzeniami. Nie ma miejsca na żadne zbędne dodatki, a wszystkie przedmioty powinny być funkcjonalne. Meble metalowe w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny przypomina trochę swoim klimatem fabryki. Metalowe meble świetnie dopełnią wystroju, gdyż są oryginalne i proste.

Z jakimi tworzywami współgra metal?

Meble z metalu przeważnie wyróżniają się prostym wyglądem. Materiał będzie się estetycznie prezentował zestawiony z naturalnym drewnem – na przykład z akacją czy dębem. Meble z metalu często posiadają również elementy ze szkła – z pewnością doda to konstrukcji lekkości.